<>


whatsapp
блог.jpeg

whatsapp
down-arrow
down-arrow

ПОПУЛЯРНІ ВІНІЛОВІ ТЕРМІНИ

2024-04-13 08:29

Array() no author 100799

Гайди, Всі,

ПОПУЛЯРНІ ВІНІЛОВІ ТЕРМІНИ

Купуючи ту чи іншу платівку ми стикаємося з деякими скороченнями та термінами, значення яких найчастіше малозрозумілі недосвідченому поціновувачу...

На сьогоднішній день вініл, на подив наших попередників, набирає безмежний інтерес. Програвачі платівок стають невід'ємною частиною домашнього інтер'єру, акцентуючи на собі всю увагу, і поряд з колекцією пластин створює навколо себе затишну атмосферу. Щодня до магазинів надходять нові релізи улюблених виконавців, починаючи від романтика Френка Сінатри та електризуючої енергії AC/DC до віртуозу Джека Уайта та диско-дуету Дафт Панк.

 

Але купуючи ту чи іншу платівку ми стикаємося з деякими скороченнями та термінами, значення яких найчастіше малозрозумілі недосвідченому поціновувачу. Ми вирішили виправити цю неприємність, розповівши вам, що ж означають ці незрозумілі символи.

 

180 gr. vinyl - платівка вагою 180 грам. Як правило, це платівки вищої якості.

 

2 LP - дві пластинки в комплекті.

 

7' - семидюймова "маленька" платівка, що входить до комплекту конкретного альбому. Наприклад Nazareth "Snaz".

 

Archive copy – платівка з приватного архіву колекціонера, практично завжди в стані top copy. Може застосовуватися при продажу як рідкісного, так і звичайного видання, але в унікальному стані.

 

Autograph – автограф виконавця. Найчастіше підвищує ціну на платівку.

 

Book/Booklet - книжка/буклет, що входить до комплекту альбому. Часто містить фотографії та цікаву додаткову інформацію про альбом. Також підвищує вартість платівки.

 

Bonus tracks - додаткові композиції, що не ввійшли в оригінальну версію альбому.

 

Box - коробка, в яку містяться платівки. Як правило, це дорогі подарункові видання.

 

Compilation - добірка пісень із попередніх альбомів або синглів. Простіше кажучи – «збірка».

 

Colour vinyl – платівка, виготовлена з кольорового вінілу. Колір вінілу не впливає на якість звуку. Але візуально оцінити якість кольорового вінілу часто буває досить складно. Кольоровий вініл – додатковий аргумент для підвищення ціни на платівку.

 

Download - код для завантаження легальної цифрової версії альбому.

 

Heavy vinyl – загальна назва для вінілових платівок вагою понад 150 грам. Часто на платівках зустрічається вказівка 180 gr vinyl. Такі платівки часто відрізняються вищою якістю звуку.

 

Gimmick cover - обкладинка-"сюрприз", з різними "фокусами", несподіванками, шутками тощо. Наприклад, обкладинка платівки Jethro Tull "Stand Up".

 

Inner sleeve – внутрішній паперовий конверт, що входить до комплекту альбому. У ньому зберігається платівка. Часто на конверті розміщують тексти пісень, фотографії та корисну інформацію. Наявність цього конверта (якщо платівка комплектувалася ним спочатку) підвищує цінність платівки.

 

Limited edition – платівка, випущена обмеженим тиражем. Як правило, становлять інтерес для колекціонерів.

 

Picture disc - платівка з нанесеним на поверхню малюнком або фотографією. Іноді має досить високу цінність колекціонерів.

Приблизно до початку 90-х (1991-1992) якість звуку таких дисків була низька, що обов'язково слід враховувати при покупці. Як правило, ці диски купують колекціонери, але не аудіофіли. Ми також не рекомендуємо Вам без особливих потреб прослуховувати picture disc, виданий до початку 90-х. Вважається, що з кожним прослуховуванням якість звуку такого диска погіршується. Ми не приймаємо претензії до якості звуку таких дисків, якщо вони видані до початку 90-х.

 

 

Poster – плакат, що входить до комплекту альбому. Наявність постера завжди підвищує вартість платівки. Іноді у кілька разів. Приклад: німецьке видання Jethro Tull "Benefit". Ціна комплекту з постером приблизно в 10 разів вища за ціну платівки без постера.

 

Remastered - платівка містить запис, який пройшов повторений майстеринг, внаслідок чого вона почала інакше звучати. Існують як аматори, і противники ремастованого звуку.

 

Round cover – конверт платівки має закруглені кути. Наприклад Obscured by clouds (Pink Floyd).

 

Sticker – наліпка, що входить до комплекту альбому.

Create Website with flazio.com | Free and Easy Website Builder